شعبه مشهد

کارخانه گروه صنایع فولاد صبح پارسیان

شعبه مشهد

مشتمل بر۴۴۰۰۰ مترمربع سالن‌های تولید، ۳۰۰۰ مترمربع سالن‌های پشتیبانی، ۱۰۰۰ مترمربع اداری و ستادی و مابقی سایت و بارانداز کارخانه است.

  • آدرس: مشهد، کیلومتر 45 جاده فریمان
  • شماره تماس: 05134693340
  • فکس: 05134693382


کارخانه پوشش داخلی اپوکسی دوجزئی بدون حلال

ماشین آلات از یک شرکت معتبر هلندی فعال در این صنعت خریداری شده اند و جهت پوشش دهی سطوح داخلی لوله های فولادی از سایز 20 الی 100 اینچ با ظرفیت 3،000،000 مترمربع در سال می باشد. از ویژگی های پوشش داخلی لوله های فولادی با استفاده از رنگهای بهداشتی یا صنعتی اپوکسی دوجزئی بدون حلال Solvent Free Epoxy می توان به چسبندگی فوق العاده بر روی سطح لوله ها، مقاومت‌های خوب و قابل قبول در مقابل سایش و ضربه پذیری، مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی، انعطاف پذیری مناسب و مقاومت بسیار خوب رطوبتی و همچنین قابلیت تحمل شرایط حاد و صنعتی خاص اشاره کرد. لازم به ذکر است پوشش دهی لوله های فولادی با این گونه رنگها در صنایع گازرسانی و خصوصاً آبرسانی، به ویژه آب شرب و بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت می باشد که طبق استانداردهای (RPL2) API-5L2،AWWAC210(97)،BS 6920 انجام امور در خطوط انتقال گاز ترش، آب، نفت و پتروشیمی باعث افزایش بازدهی جریال سیال و ظرفیت انتقال، افزایش طول عمر Pig و کاهش آلودگی سیال و دفعات Pigging، کاهش تعداد دفعات تعمیرات، کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری، کاهش چشمگیر پدیده خوردگی و افزایش طول عمر لوله می شود.
کارخانه لوله‌سازی اسپیرال (D.S.A.W)

کارخانه لوله سازی اسپیرال شعبه مشهد گروه صنایع فولاد صبح پارسیان با ظرفیت اسمی 160000 تن در سال 1383 مورد بهره برداری قرار گرفته است. تولیدات آن شامل انواع لوله های فولادی اسپیرال از سایز 20 الی 120 اینچ و از ضخامت 25/4 الی 6 میلیمتر و مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی می باشد. کارخانه اسپیرال از شرکت اسکاتلندی خریداری گردیده و توانمندی ساخت لوله های مورد استفاده در خطوط انتقال گاز، نفت، پتروشیمی و آب مطابق استانداردهای بین المللی نظیر APISTD5L، DIN1626، AWWA C200 و ... را دارد. ضمناً کارخانه اسپیرال دارای گواهی استاندارد تطبیق تولید لوله ها 300 الی 500 میلیمتر براساس استاندارد AWWAAC200-97 از شرکت MIC انگلستان می باشد.

کارخانه پوشش خارجی پلی اتیلن 3 لایه

باتوجه به اهمیت حفاظت فیزیکی و شیمیایی لوله های مدفون در خاک، این شرکت از طریق اعمال پوشش خارجی سه لایه پلی اتیلن (2-4 mm) مطابق استانداردهای بین المللی( P1&P2 / IGS-ES-TP-010و Oct2009-TP-C-IGS) ، نیازهای صنایع حوزه های گاز، نفت و آب را به نحو مطلوبی شناسایی و برطرف نموده است. این پوشش طی یک پروسه کاملاً کنترل شده و در سه لایه اعمال می گردد. مراحل آماده سازی سطح، اعمال پوشش و ایجاد شرایط لازم برای اثبات پوشش در تمام لایه ها بصورت مجزا ایجاد و برقرار شده است. لازم به ذکر است که در تمام مراحل این پروسه، تست های مورد لزوم استاندارد، اندازه گیری و بازرسی مطابق طرح کنترل کیفیت به شکل موثری انجام می گردد.
کارخانه نورد گرم

انواع مقاطع تیرآهن، نبشی و ناودانی
باتوجه به شرایط اقلیمی در شرق و شمال شرق کشور و وجود ساختمان هایی با سازه های فلزی و بازار مصرف مناسب برای مقاطع نیمه سنگین (تیرآهن، ناودانی و نبشی) و همچنین پیش بینی بازار صادراتی کشور افغانستان برای این نوع محصولات کارخانه نورد گرم در کارخانجات مشهد راه اندازی و مشغول بکار گردیده است. این کارخانه توانایی تولید انواع مقاطع نیمه سنگین از جمله تیرآهن IPE، ناودانی و نبشی را حسب نیاز بازار و مشتریان دارد.