خلیج فارس

پروژه

خلیچ فارس

قرارداد تأمین، تولید، بارگیری، حمل و باراندازی انواع لوله های فولادی با پوشش داخلی و خارجی از قطر 100 تا 2000 میلیمتر

  • متراژ تقریبی: 150 کیلومتر
  • موقعیت پروژه: استان کرمان
  • کارفرما: شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس
  • لوله‌های تامین شده: ۳۷ کیلومتر معادل ۱۹۰۰۰ تن

پروژه خلیج فارس

برنامه ها و طرح های متعددی برای تأمین آب کرمان اجرا شده و یا در دست اقدام است که بزرگترین و مهمترین آن انتقال آب از خلیج فارس به استان های کرمان و یزد است که ضمن رفع مشکلات تأمین آب شرب این استانها می‌تواند در رونق چرخ صنعت این استانها نیز موثر واقع شود.

طرح انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور از پروژه های در دست انجام بزرگ آبرسانی کشور محسوب می شود که از سال ۹۵ توسط شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس (WASCO)در سه خط در مرحله اجرا قرار گرفته و آب گل گهر در سیرجان، مس در سرچشمه رفسنجان و چادرملو یزد را تأمین می‌کند و با اجرای این طرح شیرین سازی آب دریا در کنار خلیج فارس انجام می‌شود و با ۷۰۰ کیلومتر خط لوله، آب برای مصرف صنایع و آب شرب استان های یزد و کرمان تأمین می شود.

با آغاز بهره برداری از این پروژه ۱۸۰ میلیون متر مکعب آب شیرین شده با EC پایین وارد استان کرمان می‌شود و بعد از تخصیص آب صنعت به مجموعه گل گهر و شرکت ملی مس، میزان تخصیص آب در نظر گرفته شده برای شرب براساس توافق با وزارت نیرو به میزان ۳۰ میلیون متر مکعب در سال برای شهر کرمان در آینده عملیاتی می شود.

براساس ظرفیت های مهمی همانند آب شیرین کن ها در دریا، خط مسیر بازگشایی شده به عرض حدود ۳۰ متر و طول حدود ۹۰۰ کیلومتر ظرفیت آماده ای برای اجرای خط دوم و سوم است.

با آغاز اجرای خط دوم پیش بینی می شود با بهره برداری از دومین خط انتقال آب خلیج فارس به میزان ۲۰۰ میلیون مترمکعب آب در سال باشیم که آغاز تحولات بزرگ تامین آب واحدهای صنعتی خواهد بود و نیاز واحدهایی که به شدت به آن نیاز دارند برطرف خواهد شد.